Margrethe Lauridsen

1930 - 2025
"Margrethe Lauridsen var i ca. 30 år en meget vellidt skolesekretær hos både børn, forældre og lærere. 100% professionel i sit arbejde, men altid klar med et smil, en lille sjov kommentar eller et trøstende ord, når det var påkrævet. "

Hilsner & lys


Redaktionen
Tidligere skolesekretær på Svenstrup Skole, Margrethe Lauridsen er den 13. februar stille sovet ind på Riis Friplejehjem. Margrethe Lauridsen var altid klar med et smil, en lille sjov kommentar eller et trøstende ord, når det var påkrævet

Peter Lauridsen

Billeder

Margrethe Lauridsen er gået bort. På siden her kan du mindes Margrethe Lauridsen ved at sende en sidste hilsen, dele et smukt billede eller tænde et lys, så vi sammen kan ære Margrethe Lauridsen.

Skulle der være sket en fejl på mindesiden eller være noget du ikke mener, bør være der, eller har du andre forespørgsler ift. mindesiden, så kan du altid kontakte os på kontakt@voresdigital.dk.